حدود صد وبلاگ (کمی بیشتر) رو در بیان، عمومی و از این تعداد فقط دو تا رو مخفی (به دلایلی) و حدود هفت وبلاگ رو در بلاگفا دنبال می‌کنم. تمام این وبلاگ‌ها رو به شدّت دوست دارم و جدّی می‌خونم، حتّی اگر کاملاً با نویسنده اون وبلاگ اختلاف نظر داشته باشم و حتّی‌تر اینکه اون نویسنده از من و نوشته‌هام و شخصیت مجازی من خوشش نیاد -پیش اومده که میگم :)- هر کدوم از این وبلاگ‌ها من رو در یک شرایط روحی و شرایط زندگی کمک می‌کنه. یک شرایطی پیش بیاد حتماٌ از تک‌تکشون تشکر می‌کنم. ایده‌آلم اینه که هر کدوم از این وبلاگ‌ها رو توی پیوندهای روزانه با بعضی پست‌هاشون معرفی کنم و  لینک بدم به بعضی مطالبشون. ان‌شاالله این کار رو انجام می‌دم در آینده.

امّا وبلاگ‌هایی که طبق این چالش + ترجیحاً معرّفی می‌کنم این سه وبلاگ هستند؛

حبذا: این وبلاگ رو وقت بذارید و از اول تا آخرش رو بخونید و دنبال کنید اگر مایل هستید. نویسندۀ وبلاگ به نظر بنده، خیلی بیشتر از چیزی که می‌نویسه حرف برای گفتن داره. نوشته‌ها همیشه و همیشه من رو وادار به حرکت می‌کنه و در هر حال روحی که باشم من رو متعادل می‌کنه. ایشون با اینکه بسیار مبادی آداب شرعی و اخلاقی هستند در ارتباطات و تعاملات امّا با دقت و بسیار حساب شده حتی به کامنت‌های خصوصی هم پاسخ میدن (مگر اینکه ضرورتی نباشه).

ن و القلم و ما یسطرون: بحث‌های دقیقی که ایشون مطرح میکنن، همیشه این رو به من یادآوری میکنه که همه چیز، اونطوری که من فکر میکنم نیست، و تشویق میشم به عمیق دیدن و گاهاً فکر کردن به مبانی‌ای که داشتم.

سیب‌زمینی: نوشته‌های ایشون وقف شده ست انگار. "خود" رو کنار گذاشتن و تمام دغدغه و قلمشون رو اختصاص دادن به از شهدا و انقلاب نوشتن. در این زمینه‌ها مستند هم می‌سازند و حتی فیلم‌هایی که برای دیدن انتخاب می‌کنن اغلب از یک تفریح ساده فاصله داره و در مسیر همین دغدغه‌شون هست که نشون میده چقدر با آرمانهاشون زندگی میکنن و دقیقا میدونن دنبال چی میگردن. وقتی بعضی مسائل، از جمله آرمان خواهی و حفظ اصول و ارمانها برام کمرنگ میشه حتما و حتما وبلاگ ایشون رو میخونم. 

حواشی:
1.قواعد این پویش +
2. از دوستان عزیز،  پلک شیشه ای و طاق فیروزه و موزۀ درد معاصر و شبگرد دعوت میکنم که لطفا در این چالش شرکت کنن.
3. قرار بود که در چالشی شرکت کنم و از کتاب تاثیرگزاری که خوندم بنویسم. توی پیشنویس‌ها هست و ان شاءالله منتشر می‌کنم. یک چالش دیگه هم بود که متاسفانه فراموش کردم. ممنون میشم دوستان بهم یادآوری کنن تا سعادت نوشتنش رو داشته باشم. :) ممنونم.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Joseph خاطرات خانم بيکار visa australia مطالب دینی وب سایت شخصی علی نقاشی مهدی صالحی - برنامه نویس وب و عاشق لینوکس شالین استایل | جذاب دیده می شوید | خرید گن لاغری Welcome To AsiaFun | پایگاه تفریحی اسیا فان آموزش ایتبس دنیای از خوشمزه ها